​Yabancı hasta Organik Saç ekimini tercih ediyor

Tomris Güzelyurt 23 Haziran 2017

Yabancı hasta Organik Saç ekimini tercih ediyor

Sağlık turizmi ile ülkemize gelerek saç ekimi yaptıran uluslararası hastaların sayısı, günden güne artıyor

Organik Saç Ekimi ile saç ekimi sürecine yeni bir soluk getiren Estetik International Sağlık Grubu, sadece yurtiçi hastaların değil, kellik sorunu yaşayan uluslararası hastaların da tercihi haline geldi. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur: “Özellikle sınır ötesi hastalarımızın sayısı her yıl katlanarak artış gösteriyor. Bunun için kliniklerimizde sınır ötesi hastalarımızı profesyonel ve uluslararası standartlarda ağırlamak için bir koordinasyon birimi oluşturduk. Organik Saç Ekimi başta olmak üzere diğer saç ekim tekniklerini başarılı bir şekilde uyguluyor, sınır ötesi hastalarımızın kellik sorunlarını çözümlemeye çabalıyoruz.” diyerek ülkemizin saç ekiminde bir marka haline geldiğinin de altını çizdi.

Denetimsiz saç ekim merkezleri en büyük sorun

“Sağlık Turizminin ayrıca ülkemizin tanıtımına da katkısı var. Fakat denetimi yapılmayan, doktor kontrolünde gerçekleşmeyen saç ekimi süreçleri de en büyük engellerden birisi. Bu sorunun önüne geçebilmek için büyük çabalar gösteriyoruz. Zaten uluslararası hastalar saç ekimi için araştırma yaparken, hasta hizmet döngüsünü net bir şekilde anlatabilen klinikleri tercih ediyor. Söz gelimi Estetik International olarak kurduğumuz online platformlarla, uluslararası hastamıza henüz evindeyken tedavi planını kurguluyor, maliyetler hakkında bilgiler veriyor ve sınır ötesi hastanın sürprizlerle karşılaşmamasını sağlıyoruz” diyen Op. Dr. Cihantimur seyahat öncesi, saç ekimi süreci ve evine döndükten sonraki süreçte de sınır ötesi hastayı sürekli takip ettiklerini dile getirdi.

Organik Saç Ekimi yabancı hastaların gözdesi oldu

“Tüm bu saydığım profesyonel hasta hizmet döngüsünü fark eden uluslararası hastamız, gönül rahatlığıyla ülkemize gelerek saç ekimini yaptırıyor. Organik Saç Ekimini daha fazla tercih ettiklerini gözlemliyoruz çünkü yabancı hastalar araştırma yapmadan kesinlikle adım atmıyor ve bilimsel çalışmaları takip ediyorlar. Kök hücrenin avantajlarının son derece farkındalar. Organik Saç Ekiminde yaptığımız, hastanın kendi yağından elde edilen ve kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu aynı zamanda çabuk iyileşme sürecini de beraberinde getirdiği için yabancı hastalar tercih ediyor” ifadesinde bulunan Cihantimur ayrıca yabancı hastaların kişisel taleplerini, tedavi kapsamını ve beklentilerini tam manasıyla karşılamaya çalıştıklarının da altını çizdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir