Lilly İlaç’a Ödül

Tomris Güzelyurt 7 Aralık 2015

Lilly İlaç’a ‘Farkında Olanlar, Fark Yaratanlar’ Ödülü

Dünyanın önde gelen araştırmacı ilaç şirketlerinden Lilly, dünya genelinde yürütülen ‘Lilly Gönüllülük Günü’ programı ile Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘İletişim Akademisyenleri Medya ve İletişim Ödülleri’ kapsamında ödüle layık görüldü.

Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademisyenlerinin kamuoyunda farkındalık yaratan ve iletişim alanında dikkat çeken en başarılı çalışmaları ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla, ‘Farkında olanlar, fark yaratanlar’ konsepti ile düzenlediği ‘İletişim Akademisyenleri Medya ve İletişim Ödülleri 2015’ 3 Aralık Perşembe günü sahiplerini buldu. Lilly İlaç, ‘Kurumsal İletişim’ kategorisinde dünya genelinde yürüttüğü kurumsal sorumluluk programı ‘Lilly Gönüllülük Günü’ ile ödüle layık görüldü. Lilly İlaç, ‘İletişim Akademisyenleri Medya ve İletişim Ödülleri’ programında ödüllendirilen tek ilaç şirketi oldu.

Dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden biri olarak, daha iyi bir yaşam için topluma katkı sağlamanın kurumsal sorumlulukları olduğunu belirten Lilly İlaç Kurumsal İlişkiler Direktörü Nurgün Örgen Özelçi,’ Bu öncelik doğrultusunda, 2008 yılından bu yana toplumların öncelikli sorunlarına eğilmek amacıyla Lilly Gönüllülük Günü adını verdiğimiz global bir kurumsal sorunluluk programı yürütüyoruz’ dedi.Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademisyenlerinin konuya gösterdikleri hassasiyetten ve çeşitli sivil toplum örgütleri işbirliği ile bugüne kadar yürüttükleri Gönüllülük Günü projeleriyle ödüle layık görülmüş olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof Dr.Filiz Otay Demir, ‘Pratik hayat ile akademik hayatın daha fazla kesişmesi gerektiğini düşünüyor ve öğrencilerimizi profesyonel yaşama hazırlamak için eğitim programlarımızda bunu önceliklendiriyoruz’ dedi. Demir, ‘İletişim Akademisyenleri Medya ve İletişim Ödülleri’ programı aracılığıyla derslerde vurguladıkları, öğrencilerine örnek olarak aktardıkları ya da bilimsel çalışma yaparken faydalandıkları pratik hayattaki ürünleri, projeleri değerlendirdiklerini ve ödüllendirdiklerini belirtti. Prof Dr.Filiz Otay Demir, kıymetli katılımcılarla böyle bir ödül programının içinde yer almaktan mutluluk duyduklarını ve önümüzdeki dönemlerde de bu öncelik doğrultusunda çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir